Dzisiaj po raz pierwszy od dłuuugggiego czasu wsiadłam na Sojuza. Super! Miałam 45 minut stępa, bez chodów bocznych, ustępowań i wolt. Mniej super…
Przez prawie całą jazdę rozluźniałam Smoka, ponieważ trzeba przyznać że po tej przerwie był strasznie sztywny. Do tego miał mnóstwo energii, wiec każdy powiew, ruszona gałązka i chciał pędzić. Gdybym go nie powstrzymywała to by chyba go rozsadziło. Mam nadzieję, że to oznacza, że już go kopytka nie bolą. Jeszcze tuż obok nas skakała Ola, wiec… nie było lekko.
Trzeba powiedzieć, że nie był to stęp mojego życia, ale też bywało gorzej. Na koniec treningu, było już całkiem dobrze. Stał się miły w ręku, wyginał się, aż tu nagle zaczyna machać łbem w górę i w dół, i cała praca na marne. Ola powiedziała mi że to z nudów, szczególnie że zdjęłam skośnik (specjalnie dla Was) i może być tak że bawi się wargami. Świetnie. Niestety jest to strasznie denerwujące, i jedyny sposób by przestał to robić to jeździć cały czas (przynajmniej dopóki się nie nauczy) na lekkim kontakcie, żeby zajął się wędzidłem, a nie podrzucaniem głowy. Zastanawia mnie jednak to, że w hali tak nie robił. Ma ktoś może pomysł co to jest?
W każdym razie na podstawie powyższych argumentów, stwierdziłam że lepiej będzie jak następnym razem pojadę z Sojuzem do lasu na tego stępa. Co prawda nie znam terenu i nie wiem jak przekonać mamę, żeby się zgodziła. Pewnie trzeba by znaleźć nam jakieś dorosłe towarzystwo :)






Komentarze
Werka
Może macha łbem boś go rozprasza ,a na hali do okoła niego były ściany ,a teraz drzewa itp.
Alvasenaie
Po pierwsze – radzę konia obserwować, czy to machanie głową się nie będzie powtarzać. Takie zachowanie może być objawem wielu problemów, czy nawet chorób. Od ostrych zębów(miał sprawdzane/tarnikowane?) po headshaking syndrom(ale nie martwmy się na zapas. Jak koń chodził cały czas na lekkim kontakcie, to to ostatnie jest mało prawdopodobne). Prawdopodobnie jest to coś niegroźnego, choć raczej ma swoją przyczynę. Trudno coś powiedzieć nie znając szczegółów… Cały czas jeździliście dzisiaj na placu? Wcześniej nie było żadnych problemów(zaczęły się dopiero podczas stępa końcowego)? Kontakt był lekki? Wyjeżdżaliście wcześniej poza halę(ostatnie kilka tygodni, miesięcy)? Zdarzyło mu się machać wewnątrz hali? I najdziwniejsze z pytań… świeciło słońce?
Alvasenaie
PS: Jaki to piękny widok, konia bez skośnika – moje serce się raduje. Dziękuję. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć przyczynę tego machania głową, a przede wszystkim – że Smok wreszcie będzie “zdrowy jak koń”.
meg
czemu piekny widok bez skośnika? hmm?
Alvasenaie
przeczytaj moją wypowiedź spod (chyba)poprzedniego wpisu – tam piszę dokładnie co myślę o skośnikach
Karo
Fajna bluzka :)
Nika
Fajny czpraczek !
I Smok wygląda lepiej bez skośnika :) Ale oczywiście nic nie mam do tego, żeby był.
Alvasenaie
A, jeszcze po zastanowieniu :) :
Jak długo machał tą głową? To było pojedyncze zdarzenie, czy się powtarzało(przestał i zaczął znowu)? Czy poza tym jego zachowanie zmieniło się od początku jazdy? Czy poza tym koń zachowywał się całkowicie normalnie? Czy próbował robić/robił coś jeszcze – np. drapał się głową po nodze, parskał itd.?
Lista pytań jest dłuuga, ale nie lubię strzelać w ślepo(mało przydatne), jeśli mam spróbować pomóc :)
Alvasenaie
Domi
Fajnie, że bez skośnika :D
horserka85
Miło, że bez skośnika już jeździcie :) Pewnie macha głową z nudów, na hali przecież rzadko (z tego co czytałam) jeździłaś tylko stępem prawda? Świeże powietrze, skaczący koń obok, mnóstwo energii, tylko stęp – to są zapewne tego przyczyny, takie porównanie, które powiedziała mi pani na kursie, “A co ty byś robiła, gdybyś przez 30 minut musiała stać na przystanku i czekać na autobus? Siedziałabyś grzecznie, czy raczej zajęła się telefonem, rysowaniem na piasku itp.?” Fajnie Was znowu widzieć razem :)
Alvasenaie
Tak, miejmy nadzieję, że to tylko nuda :)
ba dums
czemu bez skosnika?
sylwia
cudna ta bluza gdzie ją kupiłaś ? ;)
pozdrawiam
jl
Świetna bluza, można wiedzieć gdzie ją kupiłaś ;p?
zebrazklasa
Dostałam ją na urodziny albo na jakieś święta, tak więc niestety nie wiem gdzie została kupiona :(
zebrazklasa
dowiedziałam się – na Amazonie :)
asia
to ostatnie zdjęcie najbardziej mi się podoba<3 ślicznie