Noworoczne nowości…

Po przerwie na chwilę odpoczynku w górach znowu zaczynamy rozruch na czterech kopytkach. Dzisiaj zatem pojawiłam się w stajni. Na szczęście dziś dzień wolny od szkoły, więc było to jeszcze za dnia, dlatego mam dla Was trochę zdjęć :)

A co słychać w stajni? Mamy małą koteczkę, która z wszystkich (trzech) kotów najlepiej chyba łapie myszy. Jest przesłodka i śmiejemy się, że ma chyba z 12 żyć, lubuje się bowiem w bieganiu między końskimi nogami. Skoro jest taka łowna nie dziwota, że zaparkowała w najbardziej ulubionej w stajni przez myszy pace…

IMG_5817

Pogoda była tak ładna, że jazdę zaczęliśmy od spaceru. Tu na zdjęciu przedstawiam Wam konia, od którego w tym roku będę chciała się jak najwięcej nauczyć, a którego prawdziwe imię to Ostler. Ostler zresztą po angielsku oznacza… stajennego :) Bardzo sprytne imię dla konia, prawda?

IMG_5847

Ostler to koń który do zeszłego roku startował pod Łukaszem Kaźmierczakiem. Jest koniem szlachetnej półkrwi, po ojcu folblucie Jurorze, oraz mamie Ostce rasy wielkopolskiej.

Ostler ma za sobią piękną karierę sportową. Jest najbardziej utytułowanym koniem wkkw w Polsce! Cytując ze strony http://www.lukaszkazmierczak.com niektóre z jego osiągnięć to:

1.m. Mistrzostwa Polski Koni 5letnich wkkw

1.m. Mistrzostwa Polski Koni 6letnich wkkw

4.m. Mistrzostwa Świata Młodych Koni wkkw, Le Lion D’Angere, Francja

1.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2009)

1.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2010)

3.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2012)

2.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2013)

7.m. CIC*** Dos Hermanas

Mistrzostwa Świata (Aachen, Kentucky, USA)

W związku ze swoją karierą przeżył w swoim życiu więcej przygód niż niejeden człowiek! Między innymi w 2010 roku był w Stanach Zjednoczonych w Kentucky, USA na Mistrzostwach Świata wkkw, czyli… leciał samolotem!

Jak sami widzicie jest to Mistrz nad Mistrze który będzie moim Profesorem w tym roku, a dodatkowo przemiły łasuch, którego serce można zdobyć łakociami. W tej chwili moja największa trudność w treningach na Ostlerze, to znalezienie wszystkich “guzików” które powodują, że wykonuje polecenia. Ostler umie znacznie więcej niż ja, więc jak sami rozumiecie może nie rozumieć moich prostych intencji. Mam nadzieję, że szybko uda nam się porozumieć, choć do tej pory nie jest łatwo :)

IMG_6009

IMG_5875Dla chętnych film z ujeżdżenia wkkw 3* ze Strzegomia, Ostler pod Łukaszem Kaźmierczakiem:

Komentarze

20

DODAJ KOMENTARZ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.