Po przerwie na chwilę odpoczynku w górach znowu zaczynamy rozruch na czterech kopytkach. Dzisiaj zatem pojawiłam się w stajni. Na szczęście dziś dzień wolny od szkoły, więc było to jeszcze za dnia, dlatego mam dla Was trochę zdjęć :)
A co słychać w stajni? Mamy małą koteczkę, która z wszystkich (trzech) kotów najlepiej chyba łapie myszy. Jest przesłodka i śmiejemy się, że ma chyba z 12 żyć, lubuje się bowiem w bieganiu między końskimi nogami. Skoro jest taka łowna nie dziwota, że zaparkowała w najbardziej ulubionej w stajni przez myszy pace…
Pogoda była tak ładna, że jazdę zaczęliśmy od spaceru. Tu na zdjęciu przedstawiam Wam konia, od którego w tym roku będę chciała się jak najwięcej nauczyć, a którego prawdziwe imię to Ostler. Ostler zresztą po angielsku oznacza… stajennego :) Bardzo sprytne imię dla konia, prawda?
Ostler to koń który do zeszłego roku startował pod Łukaszem Kaźmierczakiem. Jest koniem szlachetnej półkrwi, po ojcu folblucie Jurorze, oraz mamie Ostce rasy wielkopolskiej.
Ostler ma za sobią piękną karierę sportową. Jest najbardziej utytułowanym koniem wkkw w Polsce! Cytując ze strony http://www.lukaszkazmierczak.com niektóre z jego osiągnięć to:
1.m. Mistrzostwa Polski Koni 5letnich wkkw
1.m. Mistrzostwa Polski Koni 6letnich wkkw
4.m. Mistrzostwa Świata Młodych Koni wkkw, Le Lion D’Angere, Francja
1.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2009)
1.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2010)
3.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2012)
2.m. Mistrzostwa Polski Seniorów (2013)
7.m. CIC*** Dos Hermanas
Mistrzostwa Świata (Aachen, Kentucky, USA)
W związku ze swoją karierą przeżył w swoim życiu więcej przygód niż niejeden człowiek! Między innymi w 2010 roku był w Stanach Zjednoczonych w Kentucky, USA na Mistrzostwach Świata wkkw, czyli… leciał samolotem!
Jak sami widzicie jest to Mistrz nad Mistrze który będzie moim Profesorem w tym roku, a dodatkowo przemiły łasuch, którego serce można zdobyć łakociami. W tej chwili moja największa trudność w treningach na Ostlerze, to znalezienie wszystkich “guzików” które powodują, że wykonuje polecenia. Ostler umie znacznie więcej niż ja, więc jak sami rozumiecie może nie rozumieć moich prostych intencji. Mam nadzieję, że szybko uda nam się porozumieć, choć do tej pory nie jest łatwo :)
Dla chętnych film z ujeżdżenia wkkw 3* ze Strzegomia, Ostler pod Łukaszem Kaźmierczakiem:






Komentarze
Hela
Łał, Ostler to genialny koń :)
Mam pytanie, na jakiej zasadzie dostajesz konie do jeżdzenia? Jest to dzierżawa, czy może kupno? I skąd dowiadujesz sie o takich dobrych koniach? Nie chce byc nie mila, poprostu mnie to zastanawia :) pozdrawiam ;)
zebrazklasa
Ostler jest Dzierżawiony, natomiast koni szukam pytając dookoła i ktoś mi podpowiada. Właścicielki Donka same znałyśmy, więc zapytałyśmy o taką możliwość, a Ostlera wymyślił chyba mój trener i zapytał właściciela co on o tym sądzi. Poporostu.
weronikowa
Zazdroszcze ;)
Zapraszam do mnie
AT
SUPER! Aby tak dalej, Małgosiu wiesz, że Ostler, jest z tej samej rodziny żeńskiej co nasz Dobrynka i Dyrektor ? Życzę powodzenia i dalszych sukcesów.
zebrazklasa
Tak? Nie wiedziałam. Dzięki!
Minifaliowa
Czekam na wpisy i zdjęcia waszej wspólnej pracy *o*
Kara
Jakiej firmy masz siodło skokowe ?
zebrazklasa
Pessoa
zebrazklasa
Pesoa
konik6628
Bardzo fajny ten koń :) A wstawisz filmik z treningu z jego udziałem?
asia
Wow! To chyba niezwykłe uczucie jeździć na takim koniu miszczu tak świetnie wytrenowanym :) A z Sojuzem dalej pracujesz? Świetne to twoje zdj z Ostlerem, to ostatnie ( trudno mi się przyzwyczaić do tego imienia ciągle w myślach nazywam go “Kazik” :).
asia
A czy nie masz przypadkiem nowych sztylp? przyglądałam im się na zdj. i wydają mi się inne od tamtych
zebrazklasa
Nie to stare sztylpy robocze z Decathlonu
olka
wstaw filmiki z treningu ! -;)
alusiaptrusia123
Ale on jest podobny do Smoka *-*
zu
mogłabyś opisać jak przebiega przegląd weterynaryjny tak dokładnie? co trzeba i kto jest tam z Tobą?
Wercia
Ja juz tak długo szukam konia do dzierżawy! Nie wierze, że tak ci sie to udaje :) iestety w Gliwicach jest troche gorzej .. :(
zebrazklasa
Wercia pamiętaj że mi w tych poszukiwaniach pomaga mama, trener i wiele innych osób. Sama bym nigdy nie znalazła konia.
Wercia
No tak .. moja mama sie zgodziła tylko dlatego, że uważa że konia nie znajde .. Grrr :(
Kasia :)
Wow :)
Ostler to na prawdę genialny koń !
No nigdy bym się nie domyśliła od zdrobnienia Kazik :D
Pewnie nie pamiętasz ,ale próbowałam się z Tobą skontaktować tutaj i na fb ,ale niestety mi się nie udało .Choć muszę się pochwalić ,że w dość krótkim czasie odrobiłam stracony czas i przeczytałam wszystkie Twoje wpisy od samego początku. Jesteś niesamowita !!!
Z uwagą śledzę Twoje wyniki w zawodach i muszę przyznać ,że zaraziłaś mnie uwielbieniem do krosu ,który bardzo polubiłam. Jeżdżę dopiero od 2 lat ,ale myślę ,że mamy wiele wspólnego i fajnie by było gdybyśmy mogły pogadać :) Pewnie dzisiaj zaspamuje Ci wszystko ,ale stety albo niestety również jestem uparta wręcz jak koń :D Jeszcze raz wspaniały koń Ci się trafił, powodzenia w treningach i startach w zawodach !!!!