Wczoraj miałam jazdę z trenerem i pracowałam na małych przeszkódkach, bo był to pierwszy trening skokowy Smoka po przerwie.
Było około 27 stopni i słońce jak na pustyni. Jeszcze chyba nigdy tak się nie zgrzałam. Zresztą chyba nie tylko ja, bo Sojuz również po treningu był cały zlany potem.
Same skoki były średnie, ale z głową Smoka było o wiele lepiej. Nie wiem czy zaufał mojej ręce czy po prostu nie miał siły na protesty, ale w każdym razie było lepiej :)
Zaczęliśmy od zwykłej rozgrzewki: kłus, stęp, koła, zmiany kierunku. Było strasznie gorąco, tak więc nie wymagałam od Sojuza zawrotnej prędkości, zresztą i tak już wtedy był całkiem mokry. Następnie zaczęłam galopować. Również robiłam koła, zmiany kierunku, a w tym czasie trener z moją mama ustalali mi plan jazd na następny tydzień. Potem przeszliśmy już na drążki po łuku (cavaletti). Oczywiście po trzech tygodniach przerwy, nie było możliwe żebym trafiła w drągi, tak więc Sojuz mógł popisać się pomysłowością w jaki sposób wybrnąć z takich ciężkich sytuacji i nie zabić się na drągach razem za mną. Tak samo było z przeszkodami, ale na szczęście były to liliputy. Zresztą sami możecie zobaczyć na filmie :) Śmieszne było, że po większej niż drążki przeszkodzie Smok tak się cieszył, brykał i chciał pęęęęęęędzić, że wyraźnie widać, ze lubi skakać i będzie się cieszył gdy wreszcie trafi na cros (około 1 min 40 sec filmu to widać) :)
Po jeździe byłam zwiędnięta i spodziewam się że Smok też. Dlatego też skoro było tak ciepło, to trochę go obmyłyśmy z potu gąbką z wodą a potem poszłam z nim na trawkę. Dzisiaj mam ujeżdżenie z panią Ewą, na szczęście wieczorem, więc mam nadzieję, że będzie nie będzie tak gorąco J





Komentarze
asia
pisze,że wystąpił błąd i filmik nie działa :(
zebrazklasa
już powinno działać :)
Aga
Super tam sobie śmigacie, fajnie Smoczek sobie skacze, i jak się cieszy! Filmik bardzo fajny, czekam na jakiś z zawodów! Mam nadzieję, że już niedługo takowy się pojawi na blogu ;)
:p
Będziesz się przenosiła do trawersu?
zebrazklasa
ja jestem w klubie w Trawersie, ale do Paszkowa się nie przenoszę
Nina
Mam do ciebie pytanie(może się już powtarzało) ale czy tutaj trenujesz przeszkody crosowe?
Alvasenaie
Miałam się nie wypowiadać ale powiem, bo bardzo podoba mi się ta jazda. Jest ruch na przód, jest rozluźnienie, zaokrąglenie grzbietu. Widać, że Sojuza(i Ciebie też) cieszy robienie czegoś – ruch, dynamika, skoki. Mniej przejmujesz się tym, że koń zadrze głowę czy zaprotestuje, i dlatego to przechodzi bez walki czy usztywnienia. Głowa konia jest w dość naturalnej pozycji, przed pionem i koń nie protestuje przeciwko temu – czyli jest dobrze. Oby tak dalej!
Może trzeba wam na ujeżdżeniu jakąś przeszkodę postawić, żebyście mogli trochę wyluzować od czasu do czasu? <- żart, nie traktuj tego dosłownie
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, za tą wypowiedź i że nie będzie się przez nią toczyć kolejna przydługawa "dyskusja".
Alvasenaie
horserka85
Alvasenaie, czemu to ma być żarcik? ;) Wiem, że ujeżdżenie to ujeżdżenie, ale jak raz albo dwa razy skoczy sobie właśnie takie cavaletki, to na prawdę pomaga rozluźnić konia. Bynajmniej u mnie działało ;)
A filmik bardzo ładny. Twój dosiad jest po prostu mega *.* Powiedz Twojej mamie, że ją podziwiam za to, że tak Ci pomaga, wspiera i robi filmiki, naprawdę Ci zazdroszczę :)
Nika
Ja też :) A poza tym jeździsz sportowo … ;)
Alvasenaie
Nie mówię że nie można, ale nie jest to jakaś przemyślana rada. Choć może rzeczywiście pomogłoby im na rozluźnienie, skoro tak lubią skakać? W sumie pomysł ciekawy i nawet mi się podoba, choć przeszkodę stanowi siodło ujeżdżeniowe i długie strzemiona(bo chyba w takim siodle nie bardzo skakać). Ale w “normalnym” siodle jazda wszechstronna(w sensie na jednej jeździe) na pewno jest przyjemna i pomocna, szczególnie jak ktoś lubi jedno, a nie lubi drugiego.
Alvasenaie
AgaRS
Czy twoja siostra nadal jest w top model?
zebrazklasa
tak. Ma fanpage na Facebooku który nazywa się… Anna Cybulska :)
Karo
to ona go prowadzi ?
Aga
Gosia a nie wybierasz się w niedzielę do Podkowy Leśnej (TKKF Podkowa) na zawody coś pohopsać? :(
asia
Gosiu, nie przejmuj się i proszę cie dodawaj następne posty :)
dim
A jak poszło ujeżdżenie? :D