Wczorajszy trening nie był zbyt interesujący. Było to ujeżdżenie z panią Ewą. Robiłyśmy to co zwykle, tyle że wychodziło znacznie lepiej. Po pewnym ćwiczeniu, które polegało na robieniu ósemki z dziesięcio-metrowych kółek w stępie, kłusie i galopie, Sojuz się rozluźnił i podstawił. Za to dzisiaj było o wiele ciekawiej…
Przez to, że w nocy padało, ujeżdżalnia na dworze była mokra, więc miałam trening w hali. Od początku zauważyłam że Smok ma dużo energii. W stajni strasznie się wiercił, a gdy na niego wsiadłam to miał jakiegoś dziwnego spida w stępie, tak więc powiedziałam do pani Ewa (tak żartem) że możemy dzisiaj więcej popracować bo Sojuz ma dużo energii. I to był mój błąd…
Zaczęłyśmy od różnego rodzaju przejść w obie strony. Niestety z moją kondycją nie jest najlepiej, tak więc kłus ćwiczebny mnie znokautował. Niestety najgorsze miało dopiero nadejść, a mianowicie galop. Pomimo rzekomej energii Sojuza, nie chciał od samodzielnie trzymać swojej głowy w górze, tak więc byłam zmuszona mu pomóc. Do tego pani Ewa chciała mnie przetestować, rzucając na głęboką wodę. W programie P4 który pojawia się na olimpiadzie młodzieży występuje straszny element, którym jest zwykła zmiana nogi (przez stęp) z kontrgalopu. I właśnie nad tym ćwiczeniem męczyłam się jakieś piętnaście minut.
Było naprawdę ciężko, Sojuz naprawdę się napracował, co po jeździe mu wynagrodziłam. Zafundowałam mu soczysty teren :)
Zajął on około godziny i był w pełni wyposażony w kłus i galop. Pojechałyśmy w dwa konie i było naprawdę przyjemnie. Oczywiście pomijając momenty, w których nie mogłam utrzymać w ryzach Sojuza nawet jeżeli jechał jako pierwszy (pewnie poczuł już cros). Była nawet taka sytuacja, że prawie się zgubiłyśmy :) Wszystko w lesie było strasznie zarośnięte, tak więc nie poznałyśmy drogi która prowadziła do stajni. Przez dobre piętnaście min. błądziłyśmy, przedzierając się przez chaszcze, ale na szczęście wyratował nas doświadczony koń (nie mówimy tutaj o Smoku), który znał te tereny jak własny… boks. Dzięki niemu trafiłyśmy do punktu z którego łatwo było już dojść do stajni. Pomimo kilku wpadek, Sojuz miał chyba niezły ubaw. Przez cały czas był rozluźniony, dobrze czuł się w towarzystwie drugiego konia i cały czas szedł ochoczo do przodu. Z tego wnioskuję że w najbliższym czasie musimy to powtórzyć :)



Komentarze
GS
Hej jakby ci się nudzilo (wątpię ale może:p ) prosilabym cię o napisanie notki o tym jaki sprzęt kupić żeby bezpiecznie mogły z niego korzystać różne konie (jakie rodzaje, rozmiary, sposoby dopasowywania, może firmy). Jakby to nie był problem to byłabym bardzo wdzięczna :)
zebrazklasa
GS ten temat przekracza moje możliwości. Mam jednego konia. Jak miałam przez chwilę dwa konie to jedno siodło nie pasowało na oba. Jedyne co wiem to że siodła WInteca stosunkowo łatwo zmniejszać i zwiększać, bo mają wymienny łęk. Chyba Amerigo też tak ma. Ale to i tak za każdym razem kosztuje ok 100zł, chyba że umiesz sama.
asia
Super filmik, bardzo pomocny ;)
zebrazklasa
cieszę się :)
Marla
Jeździsz w ostrogach ?
zebrazklasa
Trenerka prosi, żebym chociaż raz w tygodniu zakładała ostrogi. Tu akurat były :)
Nika
A czemu raz w tygodniu ? Po co wgl ostrogi na Sojuza ?
zebrazklasa
Ostrogi są obowiązkowe w konkursach ujeżdżeniowych, a na crosie dobrze je mieć. Chodzi o to żeby się przyzwyczaił, że czasem są używane (np na zawodach). Tak myślę.
horserka85
Pięknie :D Jak długo zajęło Ci opanowanie tak pięknego dosiadu w kłusie ćwiczebnym? ;)
zebrazklasa
CAŁE ŻYCIE :D Nie wiem czemu piękny. Naturalny po prostu :)
horserka85
Bo tak ładnie w siodle pływasz, a ja się po prostu telepie a jeżdżę mniej więcej tyle co ty ;) Uwielbiam Was :)
zebrazklasa
dzięki :D a ile godzin w tygodniu jeździsz?
horserka85
4 lub 5 rzadziej 6 :) Tyle, że nie mam własnego konia, a stajnia się rozsypuje ;/
zebrazklasa
łatwiej się zgrać gdy cały czas się ćwiczy na jednym koniu
horserka85
Wtedy zdecydowanie jest prościej, ja poznałam już nasze rekreacyjne i sportowe konie, więc wiem czego mogę od nich oczekiwać. W moim dosiadzie poprawiłabym tylko pięty w dół. Masz albo znasz jakieś ćwiczenia które pomagają bardziej ciągnąć piętę? Oprócz ćwiczenia na koniu ;)
Lawandaa :3
Hej :P
Mam pytanie, czy mogłabym dodać jakieś twoje zdjęcie z Smokiem na strone : https://www.facebook.com/pages/Dobry-ko%C5%84-sportowy/462083977208298
zebrazklasa
proszę bardzo :)
hania
czyli bd w kwiekach Gosia powiedz że TAK… :)
zebrazklasa
Haniu. Zgadnij? Nie będę w Kwiekach. Wczoraj się dowiedziałam, że termin eliminacji wkkw do Olimpiady Młodzieży został zmieniony z 29-30.06 na 08-09.06. Co oznacza, że zamiast w Kwiekach będę na tychże eliminacjach
hania
:(
dim
A to na najbliższe zawody kiedy się wybieracie? Już na eliminacje do OOM?
Nika
O nie jedziesz przypadkiem na rte zawody w Rybniku ?
To niedaleko mnie i może też pojadę :)
dim
Noo fajnie by było, bo to też niedaleko mnie :D
frygusiasta1996
Przejścia z kontrgalopu to zło! :P Miałam teraz zawody uj. i wlaśnie startowałam P-4, więc trening przed zawodami ponad 20 minut ćwiczyłam to przejście z moją kobyłką :P A tak to super wam idzie :) Mam nadzieję, że niedługo wyruszycie na jakieś zawody :)