Już nie mogę. Śnią mi się konie, skaczę mentalnie przez cienie i światła, JUŻ CHCĘ JEŹDZIĆ!!!! A tymczasem przejeżdżam od jednego lekarza do drugiego. Np ostatnio byłam u bardzo dziwnej neurolog, takiej jęczącej (taki miała sposób mówienia), dla której szokiem było, że z takim kręgosłupem chcę jeździć konno. Większość z tych zwykłych lekarzy niesportowych w ogóle nie rozumie co to jest pasja do koni. Neurolog skierowała mnie na rezonans magnetyczny.
Tam przynajmniej było przyjemniej, bo człowiek, który wykonywał badanie, od razu gdy mnie zobaczył zagadał o konie (miałam na skierowaniu napisane, że uprawiam jeździectwo), powiedział, że on też jeździ konno i trzyma kciuki, żeby mi się udało dalej jeździć. Nie mam jeszcze wyniku tego rezonansu, więc nie wiem co z niego wyszło.
Wczoraj, byłam z kolei na rehabilitacji w Warszawie, na którą równolegle będę przez jakiś czas chodzić. Rehabilitantka przez całą godzinę podnosiła i opuszczała mi nogi, kazała mi się schylać, podnosić, macała szyję.
Ja już sama nie wiem, czy ja jestem normalna. Jak macała mi szyję, mówiła, że zupełnie niezwykle się ją czuje, zupełnie inaczej niż u innych. Jakieś przyłącza czegoś mi wystają. Jak oglądała ścięgna Ahillesa, też wyglądały dziwnie. Jak obejrzała mój kręgosłup to powiedziała, że czegoś takiego nie widziała i że jej zdaniem on nie wytrzyma przeciążeń związanych z jazdą konną. Możecie się domyślić jak się czułam… :(
Jestem generalnie przygnębiona. Miesiąc minął, a ból jest trochę mniejszy. Póki nie minie, rodzice nie pozwolą mi jeździć. A ja już tak bardzo tego chcę! Pani Ewa (trenerka od ujeżdżenia) z kolei dzwoniła do mamy i powiedziała, że Smok jest niesforny i trzeba go częściej ruszać. Nie chce się skoncentrować i w zasadzie pod koniec jazdy dopiero można coś zrobić. Mają na nim jeździć 4 razy w tygodniu, a ja tylko przewożę mój kręgosłup z miejsca na miejsce do lekarzy i rehabilitantów. I żeby jeszcze ktoś dawał mi jakąś nadzieję, kiedy będę mogła wrócić w siodło! Za chwilę ZWARIUJĘ!!!!






Komentarze
Werka
jesli można wiedziec od czego masz problemy z kręgosłupem ??? od jazdy czy czegoś innego ???
Magda ;)
Współczuję ci ;/
zebrazklasa
Dzięki!
meg
może źle to zabrzmi,ale to chyba najnudniejszy filmik internetu :P A tak poważnie to mam nadzieję że naprawią ci ten kręgosłup, bo szkoda jeśli pozwoją ci jeździć i znowu coś się zrobi trzymam za ciebie kciuki, trzymaj się!
Poza tym, jaka ty jesteś wysoka! Zazdroszczę i to bardzo :)
zebrazklasa
Haha, to prawda! Najnudniejszy film nam się udał! Dzięki za wsparcie,
Gimli
Dasz radę! Staraj sę ze wszystkich sił przykładać do rehabilitacji i ćwicz trochę chociaż w dom,y to efekty będą pojawiać się 2x szybciej :D
Gimli
domu*
zebrazklasa
Dzięki, naprawdę się cieszę że tyle osób życzy mi powrotu do zdrowia!
zebrazklasa
Tak robię. Ćwiczę w domu, a konno jeżdżę we śnie :)
Gimli
No widzisz! Jeździsz konno :D
annes
Bardzo mi przykro ! ;( sama nie dawno złamałam rękę na koniach w 3 miejscach miałam dwie operacje i ciągle chodze do chirurgów codziennie rehabilitacja juz piąta zwolnienie z wf ale na szczęscie to juz koniec moja ostatnia rehabilitacja ;) siedziałam już na koniu dwa razy powoli wracam do treningów wiem jak się czujesz zwariować mozna i ciągle tylko dom szkoła rehabilitacja i jeszcze to się tak ciągnie ! masakra ale wszystko będzie dobrze wyzdrowiejesz mi tez mówili że wsiade za rok a co wsiadłam po 3 miesiącach to dużo ale lepsze to niż rok zobaczysz wszystko się ułoży ;) trzymam kciuki ! ;p
zebrazklasa
Kurczę, to musiał być fatalny upadek! Musiało Ci być ciężko, ja jeszcze nie miałam tak długiej przerwy! Trzymaj się i szybkiego powrotu do formy Ci życzę!
:)
Jejku bardzo Ci współczuję :c Ja nie wiem co bym zrobiła gdybym nie mogła jeździć. Chyba bym oszalała! A co zrobisz ze Smokiem jak okaże się, że nie będziesz mogła wrócić w siodło? Sprzedaż go? :(
zebrazklasa
Na razie nie biorę takiego wariantu pod uwagę, że w ogóle nie będę jeździć
Ola
wiem przez co przechodzisz, bo ja też nie mogę jeździć po upadku, po którym byłam ponad 2 tyg. w szpitalu. teraz teoretycznie mogę już jeździć, ale rodzice mi nie pozwalają. może ty masz trochę ciężej bo masz konia i sport. ja trzymam kciuki, żebyś mogła wrócić do jazdy, może nie jak najszybciej, ale w jak najlepszej formie, żebyś nie musiała znowu przerywać, i żeby to nie szkodziło twojemu kręgosłupowi :)
mojajazdakonna
Ola ma rację :) Ja też trzymam za Ciebie kciuki, przede wszystkim, byś mogła wrócić do treningów i byś była w jak najlepszej formie :)
zebrazklasa
Dzięki! Na prawdę się cieszę, że trzymacie za mnie kciuki!
zebrazklasa
A co Ci się stało, że tak długo byłaś w szpitalu? Jakiś masakryczny upadek musiał to być? Rehabilitantka powiedziała ostatnio, że upadki są najgorsze. W tym roku spadłam tylko dwa razy, a w zeszłym na Ryśku ponad 80!
Ola
z pozoru nie masakryczny bo nic nie było widać, ale bardzo bolał mnie brzuch, no i pojechaliśmy do szpitala i okazało się, że mam krwiaka na śledzionie, no i lepiej żebym została w szpitalu, bo było ryzyko, że mi ta śledziona pęknie, a jakby nie było wtedy natychmiastowej operacji, to by było po mnie ; < także sobie leżałam tydzień na głodówce, a później kolejny na okropnych kleikach. no w sumie upadki to zawsze jakieś obciążenie, ale słyszałam że nie można próbować się ewakuować z konia, bo wtedy się usztywniamy i może to mieć jeszcze gorsze skutki. pozdrowienia i jeszcze raz Ci życzę powrotu do formy :)
kartagina
Wiesz juz jak wyszedl rezonans.?
zebrazklasa
Jeszcze nie wiem. Wyniki miały być w ciągu 5 dni,czyli powinny być jutro.
kartagina
To napisz jak bedziesz wiedziec i ja takze zycze szybkiego powrotu do zdrowia. ;>
asia
1.No właśnie od czego masz te problemy z kręgosłupem? Od jazdy, od upadku?
2. Co to znaczy: “skaczę mentalnie”
Odpisz szybko i zdrowiej!
zebrazklasa
1. nie wiem dokładnie. mam zły kształt kręgosłupa genetycznie, a dodatkowo jeżdżę konno. Pewnie wszystko razem zadziałało.
2. pisałam o tym kiedyś. Jak jadę samochodem, to odmierzam odległości w myślach tam gdzie jest słońce i skaczę przez cień, albo kałużę. Cały czas jak jadę np na zawody potrafię tak w myślach skakać na koniu przez wyimaginowane przeszkody
Karo
O współczuję ;/
I powrotu do zdrowia ;)
zebrazklasa
dzięki!
Emara
Za niedługo wsiądziesz na konia. NA PEWNO. Jesteś bardzo silna i wytrzymasz. Chciałabym być tak wytrwała, jak Ty. Wierzę w Ciebie.
Kiedyś spadłam z konia i złamałam rękę. Nie jeździłam 4 miesiące i miałam prawie tak samo jak Ty. Śniły mi się konie, płakałam oglądając zawody jeździeckie… A teraz znowu przestaję jeździć. Czuję się tak beznadziejnie niegodna tego sportu. Ofiara losu.
Życzę Ci powrotu do zdrowia, wytrwałości i siły.
Trzymaj się :)
zebrazklasa
Dlaczego przestajesz jeździć?
Emara
Bo czuję, że moje marzenia nie mają sensu. Bo jestem beznadziejna, nic nie potrafię. Bo nie mam nikogo, komu można się wygadać. Bo opadam na dno. I okropnie się boję kolejnych upokorzeń i wstydu, Słaba psychika :/
zebrazklasa
Emara, nie można tak mówić a nawet myśleć! Ja wiem, że każdemu się zdarza czasami. Ale nie można tak generalnie o sobie myśleć! Może myślisz, że jesteś “słaba”, ale to znaczy, że jesteś wrażliwa! A jeśli jesteś wrażliwa to nie rób sobie sama tego i nie mów tak o sobie! Proszę! Marzenia zawsze mają sens, bo ma się o czym myśleć i do czego dążyć! Nie poddawaj się! Trzymam za Ciebie kciuki!
zebrazklasa
chciałam jeszcze powiedzieć, że nie jestem mocna, tylko chyba uparta. Nawet wbrew sobie. Ale wiele razy przez to płakałam, uwierz mi. Trzymaj się!
hania
Gosia nie martw się-CAŁA POLSKA TRZYMA KCIUKI :)
powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia :) :)
zebrazklasa
Hahaha :) CAŁA Polska chyba nie:) dzięki!
mojajazdakonna
CAŁA Polska i nie tylko :D
hania
NO JAK TO NIE [OCZYWIŚCIE ŻE TAK] :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D
Tosia
Strasznie mi przykro :( z całego serca życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia co oznacza szybki powrót na konia :D
zebrazklasa
Dzięki! mam nadzieję, że trzymanie kciuków przez tyle osób pomoże :)
hania
[POMOŻE POMOŻE], SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA NO I OCZYWIŚCIE DO KUCYKA :) :) :D
flickateam
Z całego serca ci współczuję :(Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia i jazdy. A może jeżeli nie możesz jeździć to spróbujesz jakiś zabaw z ziemi ? :D Zawsze jakiś kontakt z koniem jest !
asia
dlaczego usunęlaś wpis z 28. 11.2012 r?
zebrazklasa
Jak to? Nic nie usuwałam. Chodzi Ci o post czy o jakiś komentaż?
asia
sorrki coś mi przeglądarka źle chodzi :)
asia
napisz coś o Smoczku może być o jego przeszłości bylebyś napisała o koniach!
GS
Rozumiem cię i ci współczuję. Ale teraz jest już ok? Ja np mam chore serce i w ogóle nie powinnam jeździć ani żadnego sportu uprawiać :(