Dowiedziałyśmy się przypadkowo, że eliminacje regionu Mazowieckiego, Lubelskiego i Łódzkiego do OOM w wkkw zostają przeniesione z 29-30 Czerwca na… 08-09 Czerwca w Starej Miłosnej. Nie było o tym oficjalnie ŻADNEJ informacji aż do dziś, bo dziś pojawiła się taka informacja na stronie wmzj.waw.pl.
Oczywiście jest to zmiana na lepsze jeśli chodzi o czas między eliminacjami a finałami. Poprzedni termin oznaczał, że 5 dni po eliminacjach konie miały iść finały. Wiadomo, że to jest nienormalna propozycja pod względem zdrowia i kondycji koni. Ale dla nas ta zmiana niestety oznacza, że nie będziemy jechać żadnych zawodów wkkw przed eliminacjami bo 8-9 czerwca mieliśmy jechać Rybnik. Pojedziemy zatem eliminacje jako pierwsze zawody w tym sezonie, tzn NA ŻYWIOŁ. Nie jest to tak jak miało być w zamyśle i nie wiem jakie skutki przyniesie jeśli chodzi o nasze wyniki. Ale nic nie możemy w tej sytuacji zrobić. NIC. Można by myśleć o pojechaniu na innym koniu niż Sojuz (jeśli byśmy takiego konia znalazły), ale żeby tak zrobić, trzeba mieć “zagranie” na zawodach wkkw w klasie L jako para. Czyli ukończyć takie zawody jako para PRZED eliminacjami. Na to już nie ma czasu. No i tak jest na dziś.
Druga rzecz to Sojuz, który w poniedziałek był na badaniu pod kątem swojego stanu zdrowia. Niestety jeszcze musi zwolnić tempo, do przyszłego tygodnia, żeby wszystko się ostatecznie wyleczyło. To że tak długo miał na sobie to złe kucie spowodowało taki trochę przewlekły stan jego zapalenia, a taki stan jest trudniej doleczyć. Tak więc znowu zwolnienie tempa, a potem dwa tygodnie na bardziej wkkwowskie przygotowania. Mam nadzieję, że tym razem (już to mówiłam i już miałam nadzieję) będzie już zdrów jak ryba. A dla mnie nauczka, jak BARDZO WAŻNE jest prawidłowe kucie!!! MEGA!



Komentarze
OLA
a kiedy są eliminacje a kiedy finały ?
zebrazklasa
eliminacje są 08-09 czerwca wkkw, 15-16 czerwca ujeżdżeniowe i 21-22 czerwca skokowe. Finały zaczynają się od 5-6 Lipca w Walewicach wkkwowskie, potem są skoki a potem ujeżdżenie 11-12 lipca chyba.
dim
Na skoki i ujeżdżenie też się wybierasz? :)
zebrazklasa
tylko na ujeżdżenie się wybieram. Nie chcę przemęczyć Smoka w tak krótkim czasie
rogl
zmieniasz konia?
zebrazklasa
nie zmieniam. <3 Smoka!
Nika
A może pojedziesz na jakimś koniu szkółkowym z Trawersu ??
Psotnik
Na szkółkowym to będzie ciężko …
zebrazklasa
koń szkółkowy to jest koń rekreacyjny a nie sportowy. Nie ma wystarczających umiejętności.
Ola
Załóż Smokowi fanpage na facebooku :)
Tutaj Filadelfia J : https://www.facebook.com/FiladelfiaJ?hc_location=stream
zebrazklasa
chętnie, ale jak sama widzisz zaczynam mieć mało czasu nawet na blog, a co dopiero stronę Facebooka dla Smoka :)
Ola
To ja mogę prowadzić, jak będziesz mi podsyłała zdjęcia :D
Nika
Ania już wróciła ?? Moim zdaniem powinna pojechać do Indii, miała ładne zdjęcie z waszą mamą :) Szkoda że już odpadła, ale napisz co opowiadała, jak było
kartagina
Przeciez Top Model bylo nagrywane w zime. Juz dawno wrocila.
Nika
No i ? Pisząc to oczekiwałam raczej odpowiedzi Gosi a nie twojej.
zebrazklasa
Zdjęcie z mamą super! Ania wróciła dawno. Teraz jeszcze weźmie udział w odcinku finałowym – 5 czerwca w pokazie mody
zebrazklasa
Wiadomości o Ani znajdziesz na jej fanpagu. Mnóstwo zdjęć! https://www.facebook.com/pages/Anna-Cybulska/165053180318048
lovelove
A tak ogl to to Ty już wcześniej wiedziałaś że odpadnie tak ?
Nika
” tylko na ujeżdżenie się wybieram. Nie chcę przemęczyć Smoka w tak krótkim czasie ” A nie macie większych szans w skokach ?
zebrazklasa
mamy większe szanse w wkkw, potem w ujeżdżeniu a na końcu w skokach, bo tu jest 2xwięcej osób które startują. Więc będziemy chcieli się dostać na olimpiady wkkw i ujeżdżeniowe. OBY SIĘ UDAŁO!
^^
A co z tym rybnikiem ? Nie jedziesz ?
^^
Haha sory juz doczytalam ze to ten sam termin :)
mikkulinek
Rybnik jest odwołany.
Marla
jesli chodzi o top model to powinna byla odpasc zuza
Nika
Też myślę, że akurat ten werdykt był niewlaściwy. Ania poradziłaby sobie lepiej w Fashion week’u bo chodzi lepiej niż inne dziewczyny np. Justyna. Bo np. na pokazie Bohoboco ona miała dwa wyjścia a Justyna co ? Siedziała na widowni !
Marla
tępy jest ten program i tyle
dim
http://www.youtube.com/watch?v=6f09M42n4wI
3:00 – czy to ty na Rysiu? :)
Nika
Na to wygląda ….
Nika
W sumie to pisze :
Zgrupowanie w Janowie Podlaskim. Konkurs noworoczny z oceną stylu jeźdźca, Trenerzy Piort Piasecki i Barbara Niemczewska
I miejsce Julia Elzanowska
II miejsce Ioana Nistor
III miejsce Gosia Cybulska, Luiza Iskierska, Mateusz Sarnecki
IV miejsce Zosia Kamińska, Magda Surowiec
dim
Fakt dopiero teraz zauważyłam tą dalszą część opisu ;d
ba dums
nie zeby cos ale na stronie PZJ eliminacej do wkkw sa 29-30.06 w milosnej
Aga
bo zmienili znów ;)
dim
A przed tymi eliminacjami WKKW nie będzie jakiś zawodów jednodniowych tak jak w tamtym roku?
Ola
Gosia, mam wielką prośbę !
Mogłabyś pod koniec któregoś postu dodać ten link z prośbą żeby polubili komentarz Aleksandry Łaskiej (jest gdzieś na końcu)? Strasznie potrzebuję bacika .. te stajniane są do du … :) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=535623906501701&set=a.524959010901524.1073741828.524957304235028&type=1&theater
asia
Gosiu kiedy następny wpis??
Zosia
też bym chciała wiedzieć
Justyna
I ja też! ;)
zebrazklasa
Jutro do południa będzie wpis – obiecuję! A w nim nietypowy materiał filmowy. Właśnie go montuję :) Niestety w domu mam za słaby internet żeby go powiesić…